شما می توانید با ارسال ایمیل خود ، بصورت رایگان مشترک شده و از بروزسانی مطلع شوید.

ایمیل خود را وارد کنید:

بار الاغ را که بردارند، پالونش را هم به منزل نمی رساند. این مثل برای اشخاصی به کارمی رود که جز تن پروری هنر و کاری نداشته باشند و در برابر امتیازاتی که به آنها می دهند خود را به تسامح و بی قیدی بزنند. مرد هیزم شکنی بود که یک الاغ و یک شتر […]

( روایت اول ) هرگاه بخواهند بگویند: «‌ بدی از خود ماست و اگر ما خودمان بد نباشیم کسی به ما ظلم نمی کند.» این مثل را می آورند. می گویند پدر و مادر «بخت نصر» در شیر خوارگی او مردند و مردم بخت نصر را که بچه ای بود قوی هیکل و بدشکل و […]

خانه مان امروز روشن می شود می رسد داداش خوبم از سفر می شوم خندان به سویش می دوم تا که می پیچد صدایش پشت در خنده هایم را تماشا می کند با دو چشم مهربان و آشنا چون که می داند برای دیدنش روزها و لحظه ها کردم دعا خانه کرده در نگاه گرم […]

او پرستاراست شبها بیدار است با مهربانی فکر بیمار است او مهربان است شیرین زبان است مثل فرشته در آسمان است چراغی در دست می گیرد هر شب همیشه دارد لبخندی بر لب سر تا پا سفید می پوشد لباس رنگ لباسش مثل گل یاس او به بیماران دوا می دهد با مهربانی غذا می […]

یک بستنی از کوچه خریدم برگشتم و به خانه رسیدم از کاکائوهاش خوردم ولی زود احساس کردم بی حال و شل بود دیدم کمی بعد شد نرم و وارفت یک دفعه کج شد جیغم هوا رفت سُر خورد و افتاد بر روی پایم از بستنی ماند چوبش برایم ای «گرم» خیلی لوس و بدی تو […]

۴۰ حدیث درباره امام حسین (ع)

امام رضا (ع): هر خاکی همچون مردار، خون و ذبح شده بی‌نام خدا حرام است، مگر خاک قبر حسین(ع) که درمان هر درد است.
سفینه البحار ج ۲ ص ۱۰۳

امام صادق (ع): در خاک قبر حسین (ع) شفای هر درد است و آن دوای بزرگتر است.
من لایحضره الفقیه ج ۲ ص ۵۹۹

امام صادق (ع): سجده بر تربت حسین(ع) حجاب‌های هفتگانه را کنار می‌زند.
بحارالانوار ج ۸۲ ص ۱۵۳ و ۳۳۴

امام صادق (ع): کام فرزندان خود را با تربت حسین(ع) بردارید، که این تربت امان است .
وسائل الشیعه ج ۱۰ ص ۴۱۰

امام صادق (ع): در خاک قبر حسین (ع) شفا است، حتی اگر به اندازه سر میل (میلی که با آن سرمه می‌کشند) باشد.
کامل الزیارات ص ۸۳۵

امام صادق (ع): کسی که بیماری بر او عارض شده باشد، قبل از خوردن هر دارویی، تربت قبر امام حسین(ع) را بخورد، خداوند منان او را از آن مرض شفا می‌دهد، مگر از مرگ.
کامل الزیارات ص ۸۳۵

امام رضا (ع) : تربت امام حسین(ع) به اذن خدا موجب حفظ مال می‌باشد.
کامل الزیارات ص ۸۴۵

امام صادق (ع): هرگاه از سلطان و حاکمی ترس داشتی، یا ترس دیگری در تو پیدا شد، از منزل بیرون بیا، در حالی که تربت حسین (ع) را همراه داری. چون آن را بر می‌داری بگو: خدایا این تربت قبر حسین(ع) ولی و فرزند ولی توست که به منظور حفظ از آنچه خوف دارم برداشته‌ام.
کامل الزیارات ص ۸۵۸

امام صادق (ع): تربت امام حسین (ع) شفای درد است مگر در سه حالت که تربت فاسد گشته و اثر خود را از دست می‌دهد.
الف) آنچه که با تربت مخلوط می‌گردد شبهه ناک یا آلوده باشد
ب) مصرف کننده تربت اعتقاد به شفای تربت نداشته و یا تردید داشته باشد.
ج) شیاطین و یا اجنه (جن‌ها) از اهل کفر تربت را مسح نموده و آن را فاسد کنند.
پس برای سالم ماندن تربت می‌بایست پس از دریافت، آن را پنهان کرد و بر آن نام پروردگار را بسیار خواند و دمید.

امام صادق (ع): بر عهده شخص غنی است که در سال دو مرتبه و فقیران در سال یک مرتبه به زیارت قبر امام حسین (ع) بروند.
کامل الزیارات ص ۸۸۸

امام صادق (ع): قبر حضرت امام حسین (ع) را زیارت کنید، اگر چه سالی یک بار باشد.
کامل الزیارات ص ۸۹۶

امام صادق (ع): هرگاه خواستی امام حسین (ع) را زیارت کنی، با حالتی اندوهگین و پر رنج، خاک آلود و پژمرده، گرسنه و تشنه زیارت کن. چون حسین (ع) این گونه شهید شد.
کامل الزیارات ص ۲۱۰

امام صادق (ع): زیارت حسین بن علی (ع) بر هرکسی که او را از سوی خداوند امام می‌داند واجب است.
وسائل الشیعه ج ۱۰ ص ۳۴۶
امام باقر (ع) : هرکس امام حسین (ع) را در حالت خوف و هراس زیارت کند، خداوند او را از هراس قیامت ایمن می‌دارد.
کامل الزیارات ص ۸۷۳

امام صادق (ع): وقتی خانه و منزلت دور بود و از نزدیک نتوانستی به زیارت امام حسین (ع) و دیگر ائمه نائل گردی، بر بالای بام منزل برو، دو رکعت نماز بخوان و با اشاره به قبور ومزار ما سلام بده، که سلام تو به ما خواهد رسید.                 کامل الزیارات ص ۱۲۵

امام صادق (ع): کسی که دوست دارد در روز قیامت بر سفره‌های نور بنشیند، پس باید از زوار حسین بن علی (ع) باشد.
کامل الزیارات ص۴۴۲

امام صادق (ع): خداوند منان هر صبح و شام از طعام بهشت بر زوار امام حسین (ع) نازل می‌فرماید و خدمتکاران ایشان فرشتگانند. هیچ بنده‌ای از بندگان خداوند حاجتی از حوائج دنیا و آخرت را از خداوند متعال درخواست نمی‌کنند مگر آنکه خدا به او عطا می‌فرماید.
کامل الزیارات ص ۴۴۳

امام صادق (ع): کسی که می‌خواهد در همسایگی رسول خدا (ص) و حضرت علی و فاطمه علیهم السلام باشد، زیارت حسین بن علی(ع) را ترک نکند.
کامل الزیارات ص ۴۴۶

امام باقر (ع): کسی که دوست دارد محل زندگی و منزلش بهشت باشد، ‌پس زیارت مظلوم کربلا را ترک نکند.
کامل الزیارات ص ۴۴۷

امام صادق (ع): زیارت قبر امام حسین (ع) افضل اعمال است.
کامل الزیارات ص ۴۸۰

امام موسی کاظم (ع): هرکس قبر حسین (ع) را زیارت کند در حالی که او را بشناسد، خدای تعالی تمامی گناهان او را می‌بخشد.
کامل الزیارات ص ۴۵۰

امام باقر (ع): کسی که از روی شوق و ذوق به زیارت امام حسین (ع) برود، خداوند متعال هزار حج و هزار عمره قبول شده برایش می‌نویسد و اجر و ثواب هزار شهید از شهدای بدر و اجر هزار روزه‌دار و هزار صدقه قبول شده و آزاد کردن هزار بنده برایش منظور می‌شود و پیوسته در طول ایام سال از هر آفتی که کمترین آن شیطان است محفوظ ماند و خداوند متعال فرشته کریمی را بر او می‌گمارد تا او را از هر طرف نگهبانی کند و چنانچه در بین سال بمیرد، فرشتگان رحمت الهی بر او حاضر و پس از غسل و کفن او، برایش استغفار و طلب آمرزش کرده و تا قبرش او را همراهی می‌کنند. آنگاه روزنه‌ای به طول شعاع چشم در قبرش ایجاد می‌نمایند. او را از فشار قبر ایمن داشته و از خوف و ترس دو فرشته نکیر و منکر دور سازند و برایش دری به سوی بهشت گشوده و نامه اعمالش را به دست راستش بدهند و تا روز قیامت نوری به وی اعطا می‌شود که از پرتو آن مغرب و مشرق روشن گردد. پس منادی ندا می‌کند: این کسی است که از روی شوق و ذوق حضرت امام حسین (ع) را زیارت کرده است. پس از این ندا، همه به او غبطه خورده و آرزو می‌کنند که ای کاش آنان نیز زائر حسین بن علی (ع) بودند.
کامل الزیارات ص ۴۶۸

امام صادق (ع): کسی که به زیارت قبر امام حسین (ع) برود و به حق آن حضرت آگاهی داشته باشد، مانند کسی است که سه حج با رسول خدا (ص) انجام داده باشد.
کامل الزیارات ص ۴۶۰

امام رضا (ع) : ‌زیارت قبر حسین (ع) معادل یک عمره مقبول می‌باشد.
کامل الزیارات ص۵۰۸

امام صادق (ع): کسی که از روی شوق به زیارت قبر حسین (ع) برود روز قیامت خداوند متعال او را از جمله آمنین محسوب می‌فرماید و نامه عمل او را به دست راستش می‌دهد و در زیر پرچم حسین (ع) بوده تا داخل بهشت شود. پس حق تعالی او را در درجه و مرتبه خودش مکان می‌دهد. به درستی که خداوند متعال عزیز و حکیم می‌باشد.
کامل الزیارات ص ۴۶۵

امام صادق (ع): کسی که امام حسین (ع) را زیارت کرده و قصدش خداوند عزوجل باشد، جبرئیل، میکائیل و اسرافیل او را همراهی نموده تا به منزلش وارد شود.
کامل الزیارات ص ۴۷۵

امام صادق (ع): هر که عارفانه قبر حسین (ع) را زیارت کند، خداوند گناهان گذشته و آینده‌اش را می‌آمرزد.
امالی ـ ص ۱۹۷

امام رضا (ع): کسی که قبر حسین (ع) را در کنار فرات زیارت کند، مثل کسی است که خدا را در بالای عرش زیارت نموده است.
کامل الزیارات ص ۴۸۴

امام باقر (ع): امر کنید شیعیان ما را به زیارت قبر حسین بن علی (ع) ، زیرا زیارت آن حضرت رزق و روزی را زیاد و عمر را طولانی کرده و بلاها را از امور دنیوی دور می‌سازد.
کامل الزیارات ص ۴۹۴

امام صادق (ع): کسی که قبر حسین (ع) را زیارت نکند از خیر کثیر محروم مانده و از عمرش یک سال کم می‌شود.
کامل الزیارات ص۴۹۶

امام صادق (ع): کسی که به زیارت قبر حضرت حسین (ع) رفته در حالی که به حق آن حضرت آگاه باشد، حق تعالی اجر و ثواب کسی که هزار بنده را آزاد کرده است به او می‌دهد. او مانند کسی است که هزار اسب را زین کرده و لجام زده و در راه خدا با آنها جهاد کرده باشد.
کامل الزیارات ص ۵۴۵

امام صادق (ع): زائر امام حسین (ع) در روز قیامت، صد نفر را که همگی اهل دوزخ و در دنیا از مسرفین هستند  شفاعت می‌کند.
کامل الزیارات ص ۵۴۸

امام صادق (ع): هیچ اندوهگینی به زیارت قبر امام حسین (ع) نمی‌رود، مگر آن که خداوند متعال اندوهش را برطرف کرده و حاجتش را روا می‌سازد.
کامل الزیارات ص ۵۵۳

امام صادق (ع): کسی که حسین (ع) را در روز عاشورا زیارت کند، بهشت برای او واجب است.
کامل الزیارات ص ۱۷۴

امام صادق (ع): کسی که حسین (ع) را در عاشورا زیارت کند، مثل کسی است که در پیش روی آن حضرت به خون خویش بغلتد.
کامل الزیارات ص ۱۷۴

امام صادق (ع): کسی که حضرت امام حسین (ع) را در نیمه شعبان، شب عید فطر و شب عرفه در یک سال زیارت کند، خداوند متعال ثواب هزار حج و هزار عمره مقبول به وی داده و هزار حاجت از حوائج دنیا و آخرتش را روا می‌سازد.
کامل الزیارات ص ۵۶۵

امام صادق (ع): کسی که قبر مطهر حضرت امام حسین (ع) را در نیمه شعبان زیارت کند، حق تعالی گناهان گذشته و آینده‌اش را می‌بخشد.
کامل الزیارات ص ۵۹۸

امام صادق (ع): روز قیامت منادی ندا می‌کند: شیعیان آل محمد (ص) در کجا هستند؟ پس از میان مردم، گردن‌هایی کشیده شده و افرادی به پای خیزند که عدد آنها را غیر از خداوند، کس دیگری نمی‌داند. پس منادی ندا می‌کند: زوار قبر حضرت امام حسین (ع) در کجا هستند؟ خلق بسیاری به پای خیزند. پس به ایشان گفته می‌شود. دست هرکس را که دوست دارید بگیرید و آنها را به بهشت ببرید. آنگاه شخصی که جزء زائرین است، هرکس را که بخواهد گرفته و به بهشت می‌برد. بدون اینکه مانعی در بین باشد.

امام رضا (ع): اگر بر امام حسین (ع) آنچنان گریه کنی که اشک بر گونه ات روان شود، هر گناه کوچک و بزرگت از جانب خداوند آمرزیده می‌شود.
نفس الهموم ص ۱۱

امام رضا (ع): هرکسی درباره حسین (ع) مرثیه بسراید، خداوند بهشت را بر او واجب می‌کند و او را می‌آمرزد.
رجال طوسی ص ۲۸۹

امام صادق (ع): هرکس که یک بیت شعر درباره ما بگوید، خداوند برای او خانه‌ای در بهشت بنا می‌کند.
وسایل الشیعه/ ج ۱۰/ ص ۴۶۷

امام صادق (ع): هر که آب بنوشد و حسین بن علی (ع) را یاد کند و قاتل او را لعن نماید برای او هزار حسنه نوشته می‌شود و هزار گناه از او محو می‌گردد.
امالی، صدوق، ص

دیدگاه خود را به ما بگویید.